Przejdź do treści
Strona główna » Wypadanie i porost włosów » Alopexy | Opinie, efekty, cena – Czy jest to skuteczny lek na porost włosów?

Alopexy | Opinie, efekty, cena – Czy jest to skuteczny lek na porost włosów?

Rate this post

Alopexy to preparat w formie płynu do stosowania na skórę głowy, który ma na celu wpływać na zahamowanie wypadania włosów i przyspieszać ich porost. A jak jest w rzeczywistości ? Czy naprawdę przynosi dobre efekty dla osób zmagających się z wypadaniem włosów? Postanowiliśmy zgłębić temat i przeanalizować ten produkt, poniżej możesz zapoznać się z naszą recenzją.

Alopexy

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów, dlatego poszukujemy skutecznych rozwiązań tego problemu. Czy Alopexy może być jednym z nich? Przyjrzyjmy się bliżej jego efektom i sprawdźmy, jak może nam pomóc. Omówimy jego skład i przeanalizujemy opinie użytkowników.

Alternatywa dla Leku Alopexy:

Alternatywa dla kobiet – Locerin

Tabletki Locerin
5 stars

Alternatywa dla mężczyzn – Folisin

Tabletki Folisin
5 stars

Alopexy – Co to jest i jak działa?

Alopexy spray

Alopexy to preparat, który jest do stosowania zewnętrznego na skórę głowy, który jest dostępny bez recepty. Alopexy to lek, który pobudza wzrost włosów i jest zalecany w przypadkach umiarkowanego łysienia androgenowego u mężczyzn. Można go stosować za pomocą dołączonego do opakowania aplikatora lub pipetki.

Substancją czynną w preparacie jest minoksydyl, który pobudza wzrost włosów w przypadku łysienia typu androgenowego u kobiet i mężczyzn. Hamuje on miniaturyzację mieszków włosowych i pobudza namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu. Zazwyczaj po 2 miesiącach stosowania preparatu zauważa się zahamowanie wypadania włosów, a nowe włosy zaczynają rosnąć po ok. 4 miesiącach leczenia. Należy jednak mieć na uwadze, że jak w przypadku wszystkich leków i suplementów efekty działania są bardzo indywidualne.


Jak stosować Alopexy – dawkowanie

Preparat ma postać płynu do stosowania na skórę głowy. Należy stosować go zgodnie z zaleceniami. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, ponieważ to nie zwiększy skuteczności działania leku, a może zaszkodzić zdrowiu i życiu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem.

Należy stosować po 1 ml płynu na skórę głowy 2 razy na dobę – czyli łącznie dawka dobowa wynosi 2ml.

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego i należy go nakładać tylko na skórę głowy. Przed nałożeniem preparatu należy całkowicie osuszyć włosy i skórę głowy. Następnie należy nałożyć 1 ml roztworu i równomiernie rozprowadzić opuszkami palców (można użyć dołączonego aplikatora). Po aplikacji należy bardzo dokładnie umyć ręce. Nie należy stosować preparatu na części ciała inne niż skóra głowy.

Czy stosowanie Alopexy jest bezpieczne – skutki uboczne i przeciwwskazania

Alopexy na włosy

Jak każdy lek, również Alopexy może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich osób stosujących ten preparat. Aby używać płynu na skórę, należy wziąć pod uwagę ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji. Często są to reakcje lokalne skóry, takie jak podrażnienie lub swędzenie skóry głowy. Może to być spowodowane obecnością glikolu propylenowego w płynie.

Każdy lek może wywołać działania niepożądane i skutki uboczne, natomiast nie występują one zawsze i u każdego. W przypadku preparatu Alopexy są to między innymi:

– obniżenie ciśnienia krwi

– przyspieszone tętno

– ból lub kłucie w klatce piersiowej

– omdlenia, zawroty głowy

– bóle głowy

– opuchlizna i obrzęki np. stóp

– utrzymujące się podrażnienie skóry głowy

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych, należy natychmiast przerwać stosowanie płynu Alopexy oraz skontaktować się z lekarzem, przedstawiając mu opakowanie preparatu.

Częściej jednak występują nieprzyjemne objawi takie jak miejscowe alergie skórne, złuszczanie naskórka, swędzenie i zaczerwienienie skóry. W przypadku ich wystąpienia także należy skorzystać z porady lekarskiej.


Najlepsze tabletki na porost włosów – Ranking


Alopexy – Opinie konsumentów

W związku z tym, że Alopexy jest dostępny w aptekach, jest dosyć znanym preparatem i nietrudno znaleźć opinie użytkowników, którzy stosowali ten preparat. Wystarczy zajrzeć na przykład na fora internetowe. Opinie dzielą się na pozytywne i negatywne jak w przypadku każdego preparatu czy suplementu diety. Poniżej przytaczamy przykładowe opinie użytkowników:

„Zaczynam obecnie czwarte opakowanie, po pierwszych trzech miesiącach nie odnotowałem żadnych zmian na lepsze. Włosy nadal wypadają, zatem kiedy skończę to opakowanie spróbuję czegoś innego”

„W moim mniemaniu produkt jest super. W przypadku regularnego stosowania zauważyłam naprawdę przyzwoite efekty już po dwóch miesiącach. Skutecznie hamuje wypadanie włosów i moja fryzura jest ewidentnie gęstsza.”

„Niestety, nie byłam nawet w stanie ukończyć miesięcznej kuracji, gdyż okazało się, że preparat podrażnia moją wrażliwą skórę głowy. Lekarz zasugerował mi zatem działanie suplementami doustnymi.”

Wady i zalety Alopexy 5 %

Jak każdy preparat, Alopexy ma zarówno zalety jak i wady. Do Was należy decyzja, które z nich będą przeważać w Waszym wypadku.

  • łatwa dostępność, zarówno w aptekach stacjonarnych jak i internetowych
  • dostępność bez recepty
  • możliwe osiągnięcie efektu zahamowania włosów

Wady

  • dość wysokie ryzyko wystąpienia efektów ubocznych
  • w przypadku chorób układu krążenia lub zaburzenia rytmu serca, należy być bardzo ostrożnym i skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem
  • konieczność zewnętrznego stosowania 2 razy dziennie

Alopexy – skład – jakie składniki znajdziemy w płynie?

Alopexy – skład

Alopexy to lek zawierający minoksydyl jako jedyną substancję aktywną. Ma prosty skład, dzięki nie zawiera zbędnych składników. Minoksydyl skutecznie hamuje łysienie typu męskiego oraz stymuluje wzrost nowych włosów, co zostało potwierdzone w licznych badaniach klinicznych. Minoksydyl działa poprzez odwrócenie lub hamowanie miniaturyzacji mieszków włosowych oraz silne pobudzenie namnażania się komórek mieszków włosowych w fazie wzrostu.

Stwierdzono, że zahamowanie wypadania włosów następuje już po 2 miesiącach stosowania, a porost włosów rozpoczyna się zwykle po 4 miesiącach leczenia. Jest to płyn do stosowania na skórę głowy, który skraca fazę wypadania włosów oraz wydłuża fazę ich wzrostu, a także zwiększa liczbę mieszków włosowych. Minoksydyl daje najlepsze efekty w początkowych fazach procesu łysienia.

Pełny skład Alopexy 5%:

Minoksydyl o stężeniu 5%

Etanol

Glikol propylenowy

Woda oczyszczona


Gdzie kupić i ile kosztuje Alopexy?

Alopexy jest dostępny bez recepty w aptekach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Najczęściej jest dostępny w opakowaniu zawierającym 3 butelki roztworu na skórę głowy o pojemności 60ml litrów każda, zatem na 3 miesiące stosowania. Cena takiego opakowania różni się w zależności od tego gdzie kupimy płyn, jednak oscyluje w granicach 90 PLN. Cena może być trochę niższa w przypadku zakupu przez internet, jednak najczęściej trzeba doliczyć koszty przesyłki.


Najlepsze tabletki na porost włosów – RankingAlternatywa dla Leku Biotebal:

Alternatywa dla kobiet – Locerin

Tabletki Locerin
5 stars

Alternatywa dla mężczyzn – Folisin

Tabletki Folisin
5 stars

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy można kupić tabletki Alopexy w aptece?

Tak, Alopexy jest dostępny zarówno w aptekach stacjonarnych jak i internetowych. Jest dostępny bez recepty.

Jak długo można stosować lek Alopexy?

Lek powinno się stosować maksymalnie do roku czasu, w przypadku nie wystąpienia w międzyczasie żadnych efektów ubocznych. Najlepiej jest ograniczać jego stosowanie stopniowo.

Czy istnieje zamiennik Alopexy?

Preparatem, który ma podobny skład jest Piloxidil.


Podsumowanie – Czy warto stosować Alopexy?

Jeżeli zauważamy u siebie początkowe oznaki łysienia androgenowego, to Alopexy może być jednym ze sposobów na zahamowanie wypadania włosów. Warto jednak poznać najpierw przyczynę wypadania włosów. Może się okazać, że jest ono przyczyną niedoborów i wystarczy zadbanie o dietę oraz odpowiednia suplementacja, aby wyeliminować problem. Niekorzystnym aspektem stosowania minoksydylu jest to, że jeśli przestanie się go używać, to efekty uzyskane za jego pomocą mogą zaczną się cofać w ciągu kilku miesięcy. Należy pamiętać, że jeżeli leki nie są stosowane zgodnie z zaleceniami, lub są stosowane przez osoby uczulone na którykolwiek za składników, mogą zagrozić zdrowiu i życiu. Alopexy cieszy się dobrą opinią wśród osób, które go stosują i jest dostępny w rozsądnej cenie bez konieczności posiadania recepty. Jednak jeżeli nie macie pewności co do przyczyny wypadania włosów, warto skorzystać z doustnych suplementów diety. Z najlepszymi z nich możecie się zapoznać w naszym rankingu.